2019-07-24
Berikut senarai 15 pemain yang dipanggil untuk melapor diri kepada ketua jurulatih skuad B-12 kebangsaan, Saad Ichalalene untuk ke Hangzhou, China bagi Piala Soong Ching Ling 2019 yang akan bermula dari 3 hingga 6 Ogos 2019.
BIL |
NAMA |
UMUR |
NEGERI |
AKADEMI TUNAS |
1. |
AIRIL IZZAN AZRI |
12 |
SELANGOR |
KUALA SELANGOR |
2. |
MUHAMMAD RYAN FAHREEN AHMAD RADZI |
12 |
SELANGOR |
PETALING PERDANA |
3. |
KYLE JOSHUA SKELCHY |
12 |
SELANGOR |
DESTINY ACADEMY (P) |
4. |
MUHAMMAD PUTERA HAIKAL MOHD ANAS |
12 |
KUALA LUMPUR |
WANGSA MAJU |
5. |
MUHAMMAD AISY AL-HAKIM HASNIZAM |
12 |
KUALA LUMPUR |
WANGSA MAJU |
6. |
MUHAMMAD HAKIM MOHD HASSAN |
12 |
NEGERI SEMBILAN |
SEREMBAN |
7. |
NUR AZIM ASSYAKIRIN AZMAN |
12 |
PULAU PINANG |
TIMUR LAUT |
8. |
MUHAMMAD NAUFAL SUKIMAN |
12 |
PULAU PINANG |
SEBERANG PERAI UTARA |
9. |
MUHAMMAD AFIQ HAKIMI MAHAT |
12 |
MELAKA |
ALOR GAJAH |
10. |
MUHAMMAD AFIQ HAZIM MAZ IZUAN |
12 |
MELAKA |
ALOR GAJAH |
11. |
AHMAD ZAMIL ZAQWAN SAMSULKAMA |
12 |
PAHANG |
KUANTAN |
12. |
MOHAMAD HELMI ISMAIL |
12 |
PAHANG |
KUANTAN |
13. |
MUHAMMAD KHAIRIL HAFIZ SULONG |
12 |
TERENGGANU |
KUALA TERENGGANU |
14. |
MUHAMMAD SHAKIR BIN SAPIEN |
12 |
TERENGGANU |
KUALA TERENGGANU |
15. |
TUAN AMIRUL DANIEL TUAN MAT |
12 |
KELANTAN |
PASIR PUTEH |
Pemain-pemain yang dipilih dikehendaki melaporkan diri di MSN, Bukit Jalil pada 29 Julai 2019 bagi kem latihan pusat.
Selepas empat hari berlatih, skuad bimbingan Saad Ichalalene, yang juga merupakan Pengarah Teknikal Program Pembangunan Bola Sepak Negara Malaysia (PPBN) akan bertolak ke Hangzhou, China pada 2 Ogos 2019.
Kejohanan tersebut adalah satu saingan jemputan B-12 yang akan disertai tuan rumah, China dan negara-negara ASEAN seperti Malaysia, Vietnam, Thailand, Filipina, Myanmar, Indonesia, Singapura, Kemboja dan Laos.
Malaysia telah diundi dalam Kumpulan A bersama China, Filipina, Singapura serta Laos dan akan membuka kempen kejohanan itu menentang Filipina pada 3 Ogos 2019 (Sabtu) sebelum bertemu Laos pada hari yang sama, China pada 4 Ogos 2019 (Ahad) dan Singapura pada 5 Ogos 2019 (Isnin).
Aksi separuh akhir, penentuan tempat ketiga/keempat dan perlawanan akhir pula akan berlangsung pada 6 Ogos 2019 (Selasa) dengan kesemua perlawanan kejohanan itu diadakan di Pusat Latihan Bola Sepak Green City, Hangzhou.