2019-07-08
Berikut senarai 30 pemain dipilih ketua jurulatih skuad bola sepak wanita kebangsaan, Jacob Joseph untuk menghadiri kem latihan pusat di Pengkalan TLDM, Lumut, Perak dari 15 Julai hingga 12 Ogos 2019.
Ia sebagai persiapan untuk menghadapi Kejuaraan Wanita AFF 2019 yang bakal berlangsung dari 15 Ogos hingga 27 Ogos 2019 di Chonburi, Thailand.
No |
NAMA |
POSISI |
PASUKAN |
1 |
NURUL AZURIN MAZLAN |
PENJAGA GOL |
MELAKA |
2 |
ASMA JUNAIDI |
PENJAGA GOL |
PERAK |
3 |
DHIYA FATIHAH BINTI AHMAD RAZALI |
PENJAGA GOL |
KEDAH |
4 |
OLEVIA OLGA SABRINUS |
PENJAGA GOL |
KEDAH |
5 |
MIRA FAZLIANA AIDI |
PERTAHANAN |
KEDAH |
6 |
MALINI NORDIN |
PERTAHANAN |
KEDAH |
7 |
NURUL ASHIKIN MOHD JOSRIE |
PERTAHANAN |
KEDAH |
8 |
MAIZURA MAURICE |
PERTAHANAN |
KEDAH |
9 |
JESSICA SUSANNE MAILU |
PERTAHANAN |
KEDAH |
10 |
YASRIKALAURA TUMAS |
PERTAHANAN |
PERAK |
11 |
NOOR MIANAH BALANTING |
PERTAHANAN |
MELAKA |
12 |
NOOR HARTINI JASNI |
PERTAHANAN |
SELANGOR |
13 |
NUR FAIQAH SAFIRA MOHAMAD FARID |
TENGAH |
SELANGOR |
14 |
JACIAH JUMILIS |
TENGAH |
MELAKA |
15 |
ALICE MIC MICHEAL |
TENGAH |
MELAKA |
16 |
SHEREILYNN ELLY PIUS |
TENGAH |
MELAKA |
17 |
HAINDEE MOSROH |
TENGAH |
MELAKA |
18 |
PEDROLIA MARTIN SIKAYUN |
TENGAH |
MELAKA |
19 |
DADREE ROFINUS |
TENGAH |
MELAKA |
20 |
EVA OLIVIANIE ANTINUS |
TENGAH |
KEDAH |
21 |
NORSHAHIRA SUHAIME |
TENGAH |
KEDAH |
22 |
NUR FARISHAH ERINNA HISHAM |
TENGAH |
KEDAH |
23 |
USLIZA USMAN |
TENGAH |
KEDAH |
24 |
SITI NUR IZZATI IBRAHIM |
TENGAH |
PERAK |
25 |
NORSURAINI MAZLI |
TENGAH |
PDRM |
26 |
NORHANISA YAHYA |
PENYERANG |
PDRM |
27 |
LOVELYTHA JELUS |
PENYERANG |
PDRM |
28 |
SIHAYA AJAD |
PENYERANG |
MELAKA |
29 |
NUR HANIZA SAARANI |
PENYERANG |
PERAK |
30 |
NURUL IZZATI ZAINOL |
PENYERANG |
KEDAH |
Skuad kendalian Jacob Joseph yang telah diundi dalam Kumpulan A bagi Kejuaraan Wanita AFF 2019 akan berdepan Filipina pada 15 Ogos 2019 (Khamis) dalam aksi pembuka tirai sebelum bertemu Singapura pada 19 Ogos 2019 (Isnin), Timor-Leste pada 21 Ogos 2019 (Rabu) dan tuan rumah, Thailand pada 23 Ogos 2019 (Jumaat).
Jika layak ke pusingan kalah mati, aksi separuh akhir kejuaraan tersebut akan diadakan pada 25 Ogos 2019 (Ahad) dan perlawanan akhir dan penentuan tempat ketiga & keempat dijadualkan berlangsung pada 27 Ogos 2019 (Selasa).